kalambury

Ilość haseł do gry: 5226

Kalambury po angielsku: Charades

Liczba graczy

Od dwóch do tylu ile pomieści się w pokoju. Im więcej tym weselej!

Podział graczy

1. Samodzielna gra – każdy sobie rzepkę skrobie i każde odgadnięte hasło jest jego własną zdobyczą w grze o wszystko!
2. Gra na drużyny – drużyn może być dwie lub więcej, w zależności od liczby graczy. Co dwie głowy to nie jedna więc wspólnymi siłami odgadnięcie hasła powinno być prostsze i nie mniej śmieszne. Szczególnie jeśli hasło jest bardzo ciężkie, wspólna burza mózgów będzie najlepszym rozwiązaniem na osiągnięcie sukcesu.

Warianty gry

1. Pokazywanie – najpopularniejsza i chyba najzabawniejsza odmiana kalamburów. Jedna z osób losuje hasło z generatora, a następnie stara się je pokazać reszcie za pomocą: ruchów ciała, gestów oraz mimiki twarzy. Przyda się tu sztuka pantomimy, ponieważ osoba pokazująca hasło nie może nic mówić!
2. Rysowanie – po wylosowaniu hasła z naszej strony online przez jednego z graczy, stara się on je przedstawić formie graficznej na wcześniej przygotowanej kartce papieru, czy też tablicy. Nie może on nic mówić, ani pisać słów czy pojedynczych liter. W tym wariancie okaże się kto z Waszych znajomych najlepiej rysuje!
3. Mówienie – najprostsza odmiana gry. Gracz, który wygenerował hasło, w celu naprowadzenia na nie znajomych, stara się mówić o nim w sposób opisowy. Kategorycznie zabronione jest cytowanie jakiegokolwiek wyrazu lub jego części, które wchodzą w skład hasła.

Wersja mobilna
© e-kalambury.pl Krystian Słomczewski Wszelkie prawa zastrzeżone.